
Afspraak maken
Gerrit Jan Gerritsma
Arts
Praktijk Integrale Geneeskunde, Rivierenlaan 258, 8226 LH Lelystad.
Wat bied ik aan? Ayurvedische diagnose, bepaling constitutietype, polsdiagnose, diverse behandelingen, lezingen.
Lid van beroepsvereniging: NL: AVIG; DE: Deutsche Gesellschaft für Ayurveda.
Vergoeding door zorgverzekering: geheel of gedeeltelijk afhankelijk van de polis.
Consult: Voor het maken van een afspraak klikt u op de knop “Maak een afspraak “. U vult een aanvraag formulier in dat rechtstreeks naar de behandelaar(ster) wordt verzonden. Wanneer u zo een afspraak aanvraagt, heeft u recht op 5 euro korting bij het eerste consult.
Volgens de ayurveda is het innerlijke Zelf (Atma) activeren en u afstemmen op de kosmische intelligentie het centrale thema om gezondheid te optimaliseren. In andere woorden: verlies van het contact met deze intelligentie is de oorzaak van ziek zijn of lijden. Om beter te worden gaat U zoeken naar wegen om er uit te komen en het contact te herstellen. De kennis van en ervaring met ayurveda stelt me als Ayurvedisch behandelaar in staat dit proces te begeleiden.
Verdere informatie over de praktijk vindt u hieronder.
Ayurvedische expertise:
Ayurvedische diagnose, bepaling constitutietype, polsdiagnose, begeleiding detox-kuren (panchakarma), preventief consult, advies voeding bioritme, behandeling chronische klachten, lezingen over actuele gezondheidsthema’s.
Sinds 1989 werk ik fulltime met Ayurveda. Veel ervaring met ayurvedische polsdiagnose.
Opleiding en ervaring
Na mijn opleiding tot regulier arts ben ik mij gaan toeleggen op de ayurveda:
• zomer 1989: basiskennis voor artsen in Maharishi Ayurveda: constitutiebepaling, polsdiagnose, doshas, dieet, chronobiologie, fytotherapie, rasayanas en fysiologische reinigingsbehandelingen (Panchakarma).
• september 1989, september 1990, cursussen voor gevorderden in polsdiagnose met Dr Raju.
• Juni 1993: artsencursus voor psychiatrie en Maharishi Ayurveda door Dr Balaraman uit Kerala
• November 1999: artsencursus met astavaidya Dr. Moos, Kerala, over de behandeling van 21 chronische ziekten.
Verdere opleiding:
• 1992-1993: artsencursus voor (westerse) natuurgeneeswijzen, bij de artsenvereniging tot bevordering van de natuurgeneeswijze (ABNG).
Beroeps – ervaring:
1989-1992 werkzaam als arts voor het Maharishi Ayurveda Gezondheidscentrum in Laag Soeren.
1992-1993 eigen praktijk voor Maharishi Ayurveda natuurgeneeskunde, Lelystad, en onderwijs in anatomie pathologie aan de academie voor natuurgeneeskunde Meppel.
1993-2005: freelance werk als arts voor het Maharishi Ayurveda Gezondheidscentrum Bad Ems en verschillende andere Maharishi Ayurveda Gezondheidscentra in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland.
Sinds Februari 2000: regelmatige samenwerking met experts in Maharishis Vedische Gezondheidsbenadering uit India, waaronder Vaidya Jayaramanuja Raju, B.A.M.S. (Secretary, All-India Ayurvedic Medical Graduates Association (Bhagyanagar), Hyderabad, India),
Astavaidya Moos, Astavaidya Nambi, Dr H. Garge, Dr Shinde en Professor Ranga Rao.
Vanaf zomer 2005 tot heden: werkzaam als arts in eigen praktijk voor integrale geneeskunde, verbonden aan het Maharishi Ayurveda Gezondheidscentrum in Lelystad.
Visie op gezondheid en genezing
Gezondheid is: Vrij en onafhankelijk kunnen functioneren, gelukkig zijn, kunnen doen wat u/je wilt en wat bij u past. Gezondheid is het activeren van de innerlijke dokter.
In termen van ayurveda is het innerlijke Zelf (Atma) activeren en u afstemmen op de kosmische intelligentie het centrale thema om uw gezondheid te optimaliseren. In andere woorden: verlies van het contact met deze intelligentie is de oorzaak van ziek zijn of lijden. Om beter te worden gaat U zoeken naar wegen om er uit te komen en het contact te herstellen. De kennis van en ervaring met ayurveda stelt me als Ayurvedisch behandelaar in staat dit proces te begeleiden.
Mijn specialismen
- Diabetes (type 2)
- Reumatische aandoeningen
- Auto-immuunziekten
- Vage klachten
- Eczeem
Werkwijze

Ingang praktijk
Praktijk Integrale Geneeskunde, Rivierenlaan 258, 8226 LH Lelystad.
Afspraken en info: via de knop ‘Maak een afspraak’.
Tarief:
Eerste consult (duur 1 uur) € 130,00,
Vervolgconsult standaard (30 min.) € 70,00,
Vervolgconsult extra (45 min.) € 108,00,
Kort consult (20 min.) € 45,00,
Telefonisch consult (tot 10 min.)€ 15,00.
Lidmaatschap beroepsverenigingen: NL: AVIG; DE: Deutsche Gesellschaft für Ayurveda.
Vergoeding door verzekeraars: Bij aanvullende verzekering geheel of gedeeltelijke vergoeding afhankelijk van de polis.
Website: www.ayurveda-arts.nl
LET OP: Voor een korting bij het eerste consult dient u een afspraak te maken via de knop “Maak een afspraak”!